Kaip įsirengti virtuvę, kurioje norisi gaminti?

Virtuvė
2022-09-27 21:58

Virtuvė – vieta, kurioje dažnai susirenka visa šeima. Maisto gaminimas, vėlyvi sekmadienio pusryčiai, romantiški pietūs ar vakarienė į ją sukviečia visus namiškius. Būtent dėl šios priežasties yra svarbu tinkamai įsirengti virtuvę, kurioje norisi gaminti ir visiems kartu leisti laiką. Būdų, kaip įsirengti virtuvę yra begalės. Visgi, nors ypač svarbus yra ir dizainas, tačiau nereikėtų ignoruoti praktiškosios ir patogiosios virtuvės įrengimo pusių. Juk patogiai įrengtoje virtuvėje daug maloniau gaminti.

Virtuvės baldų išdėstymas

Tinkamas virtuvės baldų išdėstymas – vienas iš svarbiausių patogumo aspektų. Labai svarbu prieš įrengiant virtuvės baldus apgalvoti, kurioje vietoje turėtų stovėti šaldytuvas, kurioje kriauklė ar indaplovė. Ar turėsite užtektinai paviršiaus maisto gaminimui, ar jis bus patogus. Kai kurie specialistai rekomenduoja nestatyti orkaitės prie šaldytuvo ir tarp jų palikti bent menkutės spintelės tarpą. Taip apsaugosite šaldytuvo paviršių nuo nepageidaujamo riebalų sluoksnio ir palengvinsite jo darbą, mat nebus šalia jokio šilumos šaltinio.

Dar vienas dalykas, kurį būtina apgalvoti planuojant virtuvės baldų išdėstymą – kriauklės vieta. Jei svarstote ją įrengti virtuvės baldų kampe, apsvarstykite, ar išties ši vieta bus patogiai pasiekiama ir ar turėsite kur sudėti jau išplautus indus ir įrankius. Jei galvojate apie kriauklės vietą prie lango – nepamirškite, kad langas gali šiek tiek apsitaškyti vandeniu, tad jums gali tekti dažniau jį valyti. Be to, apsvarstykite ir tai, ar vandens čiaupas netrukdys pilnai atverti langą. Jei planuojate įsirengti indaplovę, apsvarstykite vietą netoli kriauklės, mat kai kuriuos indus prieš dėdami į indaplovę turėsite praskalauti ar išvalyti maisto likučius.

Kaip įsirengti virtuvę universalaus atsakymo nėra. Visgi, galime paminėti dar kelis patarimus. Apgalvoję virtuvės baldų pozicijas apmąstykite baldų talpumą. Ar jūsų spintelės patogiame aukštyje ir ar tilps visi jums reikalingi indai, puodai, keptuvės, įrankiai ir kiti virtuvės reikmenys? Ar turėsite vietos ant spintelių paviršiaus kavos aparatui, ar planuojate įsigyti mikrobangų krosnelę ir ar ji bus įmontuojama, ar pastatoma? Galbūt planuojate įsirengti tokį virtuvės baldų paviršių, ant kurio galėtumėte pjaustyti be jokių pjaustymo lentelių, kuris bus atsparus karščiui ir drėgmei? Jei manote, kad vietos gali nepakakti, galbūt reikėtų apsvarstyti virtuvės salelės įsirengimą?

Dar vienas aspektas, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį – virtuvės baldų priežiūra. Jei planuojamoje įrengti virtuvėje bus daug atvirų lentynėlių nepamirškite, kad visose virtuvėse ant paviršių kaupiasi riebalai, kuriuos privalu valyti. Jei planuojate montuoti dureles su stiklais – nepamirškite, kad ir juos reikės reguliariai valyti. Renkantis matinius paviršius greičiau pasimato riebalų dėmės, o renkantis blizgius – pirštų antspaudai ar šluostės dryžiai. Apgalvokite ir stalviršių variantus. Natūralaus akmens stalviršiai sunkesni, tad jums prireiks masyvesnių spintelių. Natūralaus medžio paviršiai netinkamai naudojami gali susiraižyti, o laminuoti dažnai bijo karščio ar gali išsipūsti sudrėkę.  

Virtuvės įranga

Tam, kad virtuvėje būtų gera gaminti, joje turi būti visi reikalingiausi maisto ruošos įrenginiai ir reikmenys. Be abejo, turėtumėte apsvarstyti kaip įsirengti virtuvę ir pagal tai, ar planuojate virtuvinius kombainus, sulčiaspaudes, kavos aparatus, mikrobangų krosneles laikyti ant paviršiaus, juos įmontuoti į pačius baldus ar slapstyti spintelėse. Trumpai aptarkime pagrindinius, dažniausiai virtuvėje naudojamus elektronikos prietaisus.

1. Maisto kombainai

Jums gali prireikti maisto kombainų. Tai itin universalūs prietaisai, kurie gali atlikti kelis veiksmus. Maisto kombainai gali smulkinti, pjaustyti, maišyti ir atlikti kitus maisto gaminimui reikalingus darbus.

2. Tarkavimo mašinos

Tarkavimo mašinos reikalingos ko ne visose virtuvėse. Daug maloniau gaminti, kai turite šaunų pagalbininkų, kuris ilgus ir nuobodžius darbus gali atlikti už jus. Galite rinktis tiek universalias, tiek specializuotas mašinas.

3. Blenderiai

Mulkinimui ir maišymui skirti įrankiai, be kurių neapsieina trintų sriubų mėgėjai. Tai ypač patogus ir lengvai prižiūrimas daiktas, kuris gali pakeisti nepatogias rankines tarkas.

4. Sulčiaspaudės

Natūralių sulčių mėgėjams, ar tiems, kurie turi savo sodą ir nori pasiruošti žiemai obuolių, morkų, vynuogių ar pomidorų sulčių gali prireikti sulčiaspaudės. Jei planuojate spausti didelius kiekius vaisių ir daržovių, jums reikėtų apsvarstyti elektrines sulčiaspaudes.

5. Mėsmalės

Kai kurie gaminantieji renkasi smulkinti mėsą patys. Apsvarstykite, kaip dažnai šį įrenginį žadate naudoti. Jei maltos mėsos patiekalai ant jūsų stalo garuoja kiekvieną savaitę – galbūt verta pagalvoti apie elektrinę mėsmalę?

Virtuvės ir stalo reikmenys

1. Keptuvės ir puodai

Tinkami puodai ir keptuvės gali palengvinti jūsų maisto ruošą. Galbūt jums neužteks paprastos keptuvės ir džiaugsitės įsigiję blynų, grilio, wok ar ketaus keptuvių. Apsvarstykite, ar naujoje virtuvėje netrūksta puodų, greitpuodžių, gruzdintuvų, troškinimui skirtų puodų, garų puodų.

2. Virtuvės įrankiai

Kiekvienai virtuvei tiesiog būtini įvairūs virtuvės įrankiai. Apsvarstykite, ar naujojoje virtuvėje turite užtektinai peilių, mentelių, plakimo šluotelių, samčių, kiaurasamčių, česnakų spaustukų, košės grūstuvų. O jei šiuos įrankius ketinate laikyti ant stalviršio – ar turite prie interjero derantį įrankių stovą?

3. Dubenėliai, lėkštės ir stalo įrankiai

Gaminant maistą neužtenka vien puodo ar keptuvės. Čia būtinais palydovais tampa ir įvairių dydžių ir formų dubenėliai. Na, o serviruojant patiekalus jums prireiks ir tinkamų lėkščių bei stalo įrankių.

4. Priemonės serviravimui

Tam, kad sulaukus svečių jums nereikėtų sukti galvos, kaip gražiai padengti stalą neturinti tam tinkamų priemonių, siūlome jomis pasirūpinti iš anksto. Apsvarstykite, ar švenčių metu ant stalo tiesite staltiesę, takelį ar dėliosite padėkliukus. Apgalvokite, kokiomis spalvomis norite serviruoti stalą, ar jums prireiks žvakidžių ar vazų gėlėms pamerkti. Nepamirškite apgalvoti ir kokias servetėles dėsite – ar medžiagines, ar popierines, ar jums pririeks servetėlių laikiklio ar žiedelių. Taip pat iš anksto pasirūpinkite ne tik šaukštais, peiliais ir šakutėmis, bet ir kokteilių šiaudeliais, desertinėmis šakutėmis. Tai taip pat labai svarbi virtuvės dalis tiek laukiant svečių, tiek mėgaujantis sekmadienio pietumis su šeima.

5. Virtuvės aksesuarai

Ne ką mažiau svarbūs yra ir virtuvės aksesuarai. Tam, kad virtuvėje būtų ne tik patogu, bet ir malonu gaminti, apsvarstykite įvairias dekoracijas, puošmenas ar aksesuarus. Tai dažnai būna menkučiai, tačiau ypač pagyvinantys aplinką dalykai.

Virtuvė – jūsų namų šventovė

Dažnas virtuvėje praleidžia ištisas valandas. Tam, kad tos valandos virstų ne prievole, o švente, pasirūpinkite, kad virtuvė būtų patogi, praktiška, lengvai prižiūrima, o joje rastumėte viską, ko tik prireiks vienam ar kitam patiekalui pagaminti. Be abejo, vien praktiškumas ir patogumas jūsų į virtuvę tikrai neprikvies. Pasirūpinkite ir vizualumu. Jaukumą virtuvėje galite susikurti naudodami įvairius aksesuarus ar taikant jums labiausiai patinkantį dizainą. Jei vis svarstote, kaip turėtų atrodyti jūsų naujoji virtuvė, kviečiame paskaityti mūsų straipsnį Kaip šiuolaikiškai įrengti virtuvės dizainą 2022-aisiais?

Be komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį mūsų svetainėje. Naršydami šioje svetainėje sutinkate su mūsų salygos ir privatumas
PradinisProfilis
Paieška
Į viršų