Moderni virtuvė – modernaus gyvenimo atspindys

Moderni virtuvė
2022-12-18 17:07

Moderni virtuvė – vieta, kur ne tik gaminamas maistas, bet ir skamba smagios diskusijos. Šiuolaikinė virtuvė vis dažniau tampa susibūrimų, pokalbių, vakarėlių vieta, mat neretai ji yra sujungiama su pagrindiniu kambariu ar svetaine. Bendra erdvė suteikia daugiau galimybių, o jei ji puikiai priderinta prie bendro namų interjero – tampa tikra namų pažiba – vieta, kurioje norisi būti. Visgi, tam, kad leisti laiką dažniausiai lankomoje erdvėje būtų išties malonu, derėtų kruopščiai apsvarstyti virtuvės stilių. Interjero pasaulyje dominuoja keli pagrindiniai tipai – klasikinė virtuvė, skandinaviška virtuvė ir moderni virtuvė. Tai, ko ne, populiariausi pasirinkimai įsirengiantiems virtuvės zoną. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime, kaip įsirengti ir kaip turi atrodyti moderni virtuvė.

Moderni virtuvė – kas tai?

Moderni virtuvė, pirmiausiai – modernus vaizdas. Jei klasikinė virtuvė pasižymi apvalintomis formomis, raižiniais, šiltomis spalvomis, tai moderni virtuvė – griežtomis taisyklingomis formomis, betono ar metalo elementais, dažniausiai neutraliomis arba pastelinėmis spalvomis. Moderni virtuvė neįsivaizduojama be modernių technologijų. Įvairūs išmanūs buitiniai prietaisai gali palengvinti darbą ar kai kuriuos dalykus atlikti už jus. Moderniai virtuvei būdingas patogumas ir funkcionalumas – viskas, ko gali prireikti yra pasiekiama viena ranka. Visgi, nors atrodo, kad prietaisų ir įrankių modernioje virtuvėje yra begalė, dažniausiai jie visi integruojami į virtuvės baldus, todėl lieka nepastebimi. Tad, galima sakyti, kad moderni virtuvė yra vizualiai minimalistinė.

Modernūs virtuvės baldai

Klasikinė virtuvė

Kaip jau minėjome, modernūs virtuvės baldai dažnai kažką slepia – t. y. į juos integruojami įvairūs prietaisai, talpinami virtuvės reikmenys. Ypač svarbu, kad virtuvė būtų patogi, tad modernūs virtuvės baldai dažniausiai būna parenkami tokie, kokie yra patogūs naudoti šeimininkams – t. y. jie gaminami atsižvelgiant į gyventojų įpročius, patalpos dydį, ir, netgi, žmogaus ūgį. Jei namuose daug gaminama, tuomet virtuvės baldai gaminami su didesniu stalviršių plotu, kad gaminti būtų patogu ir malonu. Taip pat labai svarbu ir tai, kad visi įrankiai, prietaisai ir indai turėtų savo vietas ir nebūtų sugrūsti į vieną spintelę. Tad moderni virtuvė, pirmiausiai, yra patogi virtuvė.

Medžiagos ir spalvinė gama

Modernios virtuvės įvaizdis

Šiuolaikinė, dažnai sujungta su svetainės, valgomojo ar bendrąja zona, virtuvė turi būti ne tik patogi, bet ir puikiai deranti prie viso namų interjero. Nuostabiausia tai, kad šiuolaikiniai virtuvės baldų komplektai lengvai moduliuojami, galinami įvairių spalvų ir medžiagų pasirinkimai, tad sukurti norimą stilių nėra sudėtinga. Reikėtų nepamiršti, kad patogi ir funkcionali virtuvė turi būti lengvai prižiūrima ir ilgaamžė. Blizgūs paviršiai gali pareikalauti daugiau priežiūros, mat ant jų greitėčiau matosi pirštų antspaudai. Prieš įsigydami atkreipkite dėmesį, ar baldai yra tvirti ir tiksliai suklijuoti, ar nėra jokių nelygumu ir atsišerpetojusių kampučių.

Moderni virtuvė ir apšvietimo sprendimai

Virtuvės apšvietimas

Modernioje virtuvėje kaip ir visi baldai, taip ir apšvietimas, turi būti ne tik estetiškai patrauklus, bet ir funkcionalus. Derėtų atkreipti dėmesį į tinkamą šviesos srautą virš paviršiaus, ant kurio gaminsite. Jei tai bus spintelių paviršius, tuomet puikiai pasitarnauti gali LED juostelės, įmontuotos po pakabinamomis spintelėmis. Jei maistą gaminsite ant virtuvės salelės, tuomet virš jos ne tik gerai švies, bet ir patraukliai atrodys ilgesni pakabinami šviestuvai. Modernioje virtuvėje turi viskas būti patogu, todėl puikiai tiks šviestuvai su judesio davikliais – įsivaizduokite, prieinate gaminti maisto prie spintelių, o virš jų esanti šviesa įsijungia vos tai pajutusi. Puiku, ar ne?

Technologijos ir kiti modernūs sprendimai

Modernios virtuvės sprendimai

Be abejo, moderniai virtuvei reikalinga ir moderni buitinė technika. Išmanūs gartraukiai, kaitlentės ar orkaitės, indaplovės, išmanūs šaldytuvai – tai tik keli modernūs buitinės technikos virtuvėje sprendimai. Tam, kad gaminti būtų paprasta ir smagu, reikėtų apgalvoti visus prietaisus, kurių gali prireikti – trintuvus, smulkintuvus, virtuvinius kombainus, maišytuvus, kavos aparatus ir kitus prietaisus, kurie išties palengvins jūsų darbą, na, o juk funkcionalumas – vienas iš modernios virtuvės bruožų. Renkantis spintelių, salelių ar stalo paviršius reikėtų apgalvoti ir jų atsparumą drėgmei ir karščiui. Laimė, gaminant baldus naudojamos nanotechnologijos leidžia sukurti tokius paviršius, kuriuos pažeidus galite atnaujinti garais ar lygintuvu patys.

Dekoro elementai

Modernios virtuvės dekoras

Moderni virtuvė pasižymi saikingumu, tačiau nereikėtų to suprasti klaidingai. Tuščios sienos ar lentynos toli gražu nesuteiks namams jaukumo. Modernios virtuvės dekorui galite rinktis modernaus stiliaus įrankių stovus, tuos pačius šviestuvus, modernaus meno kūrinius – paveikslus, statulėles. Tik nereikėtų persistengti – kartais mažiau yra daugiau. Sujungiant virtuvės ir svetainės erdves dažnai norima, kad virtuvė netaptų bendros erdvės akcentu, todėl jos baldų linijos ir formos tampa lakoniškos.

Moderni virtuvė – moderniam gyvenimui

Moderni virtuvė – tai daug daugiau, nei modernūs baldai. Pirmiausia, tai funkcionalumas, estetika, patogumas, o kartais ir minimalizmas. Modernu, tai reiškia darnu, paprasta, bet toli gražu ne prasta. Tai šviesūs, pasteliniai atspalviai, kurie skoningai papildomi sodriomis, prabangiomis spalvomis ar blizgiais paviršiais. Moderni virtuvė, pirmiausia, turi būti erdvi ir patogi, tokia, kurioje viską rasti būtų patogu. Subtilus žavesys, natūralumas ir kokybė – modernios virtuvės bruožai. Paverskite savo virtuvę modernia – papildykite ją kokybiškais peiliais, indais ar skoningais meno kūriniais.

Be komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį mūsų svetainėje. Naršydami šioje svetainėje sutinkate su mūsų salygos ir privatumas
PradinisProfilis
Paieška
Į viršų