Tinkamiausi puodai indukcinei kaitlentei

Tinkamiausi puodai indukcinei kaitlentei
2023-03-28 19:53

Tinkami puodai indukcinei kaitlentei – tikras išsigelbėjimas. Tobulėjant technologijoms tobulėja ir virtuvės įranga. Vis dažniau Lietuviai renkasi indukcines kaitlentes, mat jos yra ne tik daugeliu atveju saugesnės, nei, pavyzdžiui, dujinės viryklės, bet ir puikiai atrodo moderniuose ir šiuolaikiškuose namuose. Bet ar žinojote, kad ne visi puodai indukcinei kaitlentei yra tinkami? Specialistų teigimu, netinkami puodai visiškai neįkais, tad jie paprasčiausiai netiks maisto gaminimui. Tam, kad išvengtumėte šios klaidos ir išsaugotumėte savo indukcinę viryklę, šiame straipsnyje pristatome jums kokie yra tinkamiausi indukciniai puodai indukcinei viryklei.

Kokie puodai tinka indukcinei kaitlentei?

Kaip žinote, puodų ir keptuvių pasiūla šiandienos rinkoje yra išties didelė. Parduotuvėse galima rasti tiek itin lengvučių aliuminio, tiek sunkesnių ketaus ar akmens masės puodų. Visgi, renkantis geriausią puodą indukcinei kaitlentei, nereikėtų remtis vien jo išvaizda ar talpa. Labai svarbu prisiminti, kad indukcinės kaitlentės pasižymi itin trumpu įkaitimo greičiu, tad naudojam indai turėtų būtų tam pritaikyti ir nebijoti greitai pasiekiamo didelio karščio. Be to, indukcinės viryklės veikimo principas kiek skiriasi nuo, tarkim, elektrinių kaitlenčių – indukcinės viryklės paviršiuje sumontuotos indukcinės ritės puodo ar keptuvės dugną kaitina elektromagnetinio lauko sukurtomis indukcinėmis srovėmis, tad labai svarbu, kad naudojami puodai turėtų feromagnetinį dugną. Pats paprasčiausias būdas patikrinti, ar jūsų namuose esantys indai tinkami indukcinei kaitlentei – magnetas. Jei magnetas prilimpa prie puodo dugno, vadinasi, jis puikiai tiks indukcinei viryklei.

Indukciniai puodai iš nerūdijančio plieno

Nerūdijantis plienas dažnoje virtuvėje karaliauja. Iš jo gaminami stalo įrankiai, indai, peiliai… Beveik visi nerūdijančio plieno puodai yra tinkami ir indukciniai kaitlentei. Visgi, pasitaiko, kad dėl per didelio puodų sudėtyje esančio nikelio kiekio tokio tipo indai blokuoja magnetinį lauką ir silpnai kaisdami arba nekaisdami išvis tampa ne pačiu geriausiu sprendimu, tad labai svarbu atkreipti dėmesį, ar ant indo yra specialus spiralės formos ženklas, žymintis puodo tinkamumą indukcinei kaitlentei. Nerūdijančio plieno indukciniai puodai yra itin tvirti ir atsparūs, tad jums gali tarnauti ne vienerius metus.

Indukciniai puodai iš aliuminio

Aliuminis – tai bene minkščiausias metalas, naudojamas virtuvėje. Jis labai gerai praleidžia ir sulaiko šilumą, yra lengvas ir nerūdija. Viskas atrodo puiku, tačiau vien iš aliuminio pagaminti puodai neturi magnetinių savybių, tad nėra tinkami indukcinei kaitlentei. Visa laimė, aliuminiai puodai dažniausiai gaminami su nerūdijančio plieno dugnu, o tokie puodai puikiai kaista ant indukcinės viryklės. Visgi, prieš renkantis aliuminius indus rekomenduojame atkreipti dėmesį ar ant jų pakuotės pavaizduotas indo tinkamumą kaitlentėms identifikuojantis spiralės ženkliukas.

Indukciniai puodai iš ketaus

Ko gero, tinkamiausi puodai indukcinei viryklei – ketaus. Specialistų teigimu, šie puodai ne tik puikiai tinka kaitlentėms, bet ir kaitinami neišskiria į aplink nuodingųjų dalelių, tad juose gaminamas maistas visuomet bus sveikas ir gardus. Nors ketaus puodai ilgai kaista, jie ypač gerai išlaiko šilumą tad yra bene geriausias sprendimas gaminant troškinius ar kitus patiekalus, kuriems puode ar keptuvėje reikia praleisti daugiau laiko. Be to, ketaus puodai yra ypač tvirti ir patvarūs.

Ar Zepter puodai tinka indukcinei kaitlentei?

Atsakyti į klausimą ar Zepter puodai tinka indukcinei kaitlentei nesudėtinga, mat šis gamintojas puikiai žino, kokie puodai reikalingi indukcinei kaitlentei, tad galite neabejoti „Zepter“ indų asortimentu. „Zepter“ puodai gaminami iš aukščiausios kokybės metalo, todėl yra itin atsprūs bet kokiems pažeidimams, atsparūs korozijai, tvirti ir ilgaamžiai. „Zepter“ puodai sukurti taip, kad juose būtų išties lengva sveikai gaminti. Dėl specialios gamyboje naudojamos technologijos, puode kaitinamos daržovės išskiria savo skysčius, kurie kyla į viršų garų pavidalu ir kontaktuodami su dangčiu kondensuojasi bei varva ant maisto. Tokiu būdu gaminamas maistas išlieka sultingas ir skanus be jokių papildomų riebalų. „Zepter“ puodų dugnas gaminamas iš trijų lengvųjų metalų – indukcinio (puikiai tinkančio kaitlentėms), kaupiamojo (indukcinis puodas ilgiau išlieka šiltas) ir laidžiojo (padeda greičiau įšilti).

Indukcinių puodų priežiūra

Ko gero, jau supratote kokie puodai tinka indukcinei viryklei. Bet ar žinote, kaip juos reikėtų prižiūrėti? Indukcinių puodų priežiūra yra išties lengva. Jų nereikia papildomai maitinti aliejumi, jie nebijo karščio ar šveitimo. Dažniausiai tokius puodus galima plauti indaplovėje. Indukcinė kaitlentė yra išties puikus sprendimas tiek moderniuose, tiek klasikiniuose namuose. Tokio tipo viryklė yra išties saugi ir ilgaamžė. Nesibaiminkite, magnetinėmis savybėmis nepasižymintys puodai, tokie kaip stikliniai, gryno aliuminio ar vario, jūsų kaitlentės nesugadins, tačiau jie visiškai neįkais ir nebus tinkami maisto gamybai, tad patariame iš anksto pasirūpinti tinkamais puodais.

Be komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį mūsų svetainėje. Naršydami šioje svetainėje sutinkate su mūsų salygos ir privatumas
PradinisProfilis
Paieška
Į viršų