Virtuvė su svetaine sukuria erdvę bendrystei

Virtuvė su svetaine
2022-10-19 21:19

Virtuvė su svetaine – vieta, kurioje dažniausiai susitinka šeima. Daugelis žmonių renkasi ar įsikuria tokius namus, kuriuose virtuvė ir svetainė yra vienoje erdvėje. Taip tiek virtuvė, tiek svetainė tampa vizualiai erdvesnėmis, jaukesnėmis ir ten norisi daugiau praleisti laiko. Prieš keturis dešimtmečius statytuose namuose, ko gero, nerasite vienoje erdvėje įrengtos virtuvės su svetaine. Dažniausiai tai būdavo atskiros patalpos. Bėgant laikui žmonių poreikiai kito, atsirado bendros erdvės poreikis, tad architektai ir dizaineriai ėmėsi iniciatyvos ir tokią erdvę sukūrė. Šiandienos pasaulyje žmonės labai daug laiko praleidžia namuose, tad sujungta virtuvė su svetaine tampa namų širdimi – vieta, kur visi susirenka ne tik gaminti, bet ir skanauti, žiūrėti drauge filmus, mėgautis žaidimais ar skaityti knygas. Visgi, tokia erdvė turi būti itin apgalvota, mat ji turi ir kelis minusus.

Virtuvės su svetaine pliusai ir minusai

Renovuojant ar įsirengiant būstą dažnai apmąstoma virtuvės su svetaine galimybė. Dažnai daugiabučiuose, ypač senesnės statybos, virtuvėms palikta išties nedidelė erdvė, kurioje  be viryklės, šaldytuvo ir kelių spintelių vos telpa nedidukas stalas su keliomis kėdėms, o svetainės suprojektuotos taip, kad jose tilptų tik minkšti baldai, viena kita indauja ir nedidukas staliukas. Įdomu tai, kad net ir tokias dvi mažas erdves sujungus į vieną jums vietos gali pakakti. Bendra virtuvė su svetaine vizualiai atrodys didesnė, erdvesnė, todėl joje jausitės laisviau. Bendra erdvė turi daugybę pliusų, tačiau nereikėtų pamiršti, kad joje gali būti ir minusų. Žemiau esančioje lentelėje atrinkome ir pateikėme pagrindinius pliusus, dėl kurių verta įsirengti bendrą erdvę ir minusus, apie kuriuos reikėtų pagalvoti prieš tai darant.

PliusaiMinusai
Erdvės pojūtisPer didelė erdvė
Jaukesnė atmosferaSunkiau išlaikyti interjero vientisumą
Mažiau papildomų kambariųSvetainės zonoje gali jaustis iš virtuvės sklindančių kvapų, ar net įsigerti jų į baldus
Erdvė, skirta visai šeimaiAnt svetainės baldų gali pradėti kauptis riebalų sluoksnis
Gaminant maistą galima bendrauti su kitais asmenimisDaugiau skiriamo dėmesio virtuvės švarai palaikyti
Didesnės dekoravimo galimybėsAtvykus svečiams nepavyks paslėpti neplautų indų ar maisto likučių ant spintelės
Modernumo pojūtisPapildomos išlaidos atskiriant virtuvės ir svetainės zonas
Patogu gaminti ir priimti svečiusSvetainės erdvėje girdėsis daugybė virtuvės garsų
Net ir gaminant galima stebėti ar dalyvauti svetainėje vykstančiose pramogoseBus reikalingas itin kokybiškas garų surinkėjas ar oro valytuvas.

Virtuvė su svetaine – kaip atskirti erdves

Virtuvės su svetaine zonų atskyrimas – puikus būdas išvengti samčių ir pagalvėlių makalynės. Interjero dizaineriai siūlo daugybę galimybių, kaip moderniai ir patogiai atskirti šias dvi zonas. Vienas is dažniausiai randamų patarimų – zonas atskirti virtuvės salele ar baru. Įrengdami virtuvės salelę ar barą tarp svetainės ir virtuvės susikuriate papildomą vietą daiktams, maisto gaminimui ar net valgymui. Teigiama, kad taip atskiriant šias zonas šiek tiek sulaikomas ir iš virtuvės zonos sklindantis garsas. Be to, gamindami neturėsite būti atsukę nugaros į artimuosius ar draugus. Kitas būdas atskirti šias dvi erdves – žaismas sienų spalvomis ir grindų danga. Žinoma, tai turėtų būti tarpusavyje derantys variantai. Jei jūsų virtuvės ir svetainės erdvė išties nedidelė, užteks svetainės zoną padengti kilumu. Dar vienas puikus būdas atskirti virtuvės ir svetainės zonas – valgomojo stalas, ar tinkamai suplanuotas apšvietimas.

Planuojantiems įsirengti virtuvę su svetaine vienoje erdvėje

Patiems įsirengti virtuvę su svetaine vienoje erdvėje gali būti išties nelengva. Dažnai gali kilti daug įvairių klausimų, dvejonių ar neužtikrintumų. Žemiau trumpai aptariame pagrindinius virtuvės su svetaine planavimo aspektus, kurie jums gali padėti įveikti šį iššūkį.

Virtuvės baldų išdėstymas

Vienas iš pagrindinių uždavinių, kylančių kuriantiems virtuvės zoną, –  spalva ir baldų išdėstymas. Kuriant bendrą erdvę labai svarbus yra vientisumas. Pirmiausiai, rekomenduotume apsvarstyti, kokie baldai iš viso bus virtuvės su svetaine kambaryje – ar planuojate įrengti barą, ar norėsite statyti minkštus baldus ir kavos staliuką, ar apsiribosite valgomojo stalu. Be to, apsvarstykite ir tai, kiek vietos ir kokiems daiktams susidėti jums reikės. Nepamirškite įvertinti ir patalpos formos – jei ji pailga, tuomet virtuvę galite įrengti viename patalpos gale, o kitame – svetainę. Norint atskirti pailgoje patalpoje esančias erdves, specialistai rekomenduoja rinkis barą, virtuvės saleles. Kvadratinėje erdvėje virtuvės ir svetainės zonoms išskirti užteks ir kilimo svetainėje. Visgi, svarbiausias dalykas, įrengiant virtuvę, yra patogumas. Atsistokite planuojamos virtuvės centre ir apsvarstykite, kur norėtumėte matyti orkaitę, kur šaldytuvą, o kur kriauklę. Daugiau patarimų kaip išdėstyti virtuvės baldus galite skaityti mūsų straipsnyje „Kaip įsirengti virtuvę, kurioje norisi gaminti“.

Kokią reikėtų rinktis spalvą?

Pirmiausia, turėtumėte nuspręsti, kuri jūsų virtuvės su svetaine zona jums yra svarbiausia, ir kurią norite išryškinti. Jei jums svarbesne kambario dalimi bus virtuvės zona,  galite apsvarstyti ryškesnių virtuvės baldų pasirinkimą. Tik nepersistenkite – vizualikos ekspertai rekomenduoja pasirinkti vos vieną akcentinę spalvą ir dar porą neautralių atspalvių. Tarkime, jei nusprendėte, kad jūsų virtuvėje dominuos oranžiniai akcentai, kaip neatralius atsplavius galite pasirinkti baltą, kreminę, ar rusvą. Akcentinė spalva neturėtų tapti jūsų pagrindine spalva – jums užteks oranžinės sofos svetainės zonoje ir kelių oranžinių vazų ar įrankių stovų virtuvėje. Taip būsite užtikrinti, kad vos atsibodus šiai spalvai, ją lengvai ir greitai galėsite pakeisti kita ir jums nereikės daryti visos patalpos remonto.

Virtuvės su svetaine apšvietimas

Dar vienas svarbus dalykas įsirengiant virtuvę su svetaine – tinkamas apšvietimas. Didesnėje erdvėje neužteks vien lubų apšvietimo – jums prireiks ir apšvietimo virš valgomojo stalo, prie minkštos sofutės, kur skaitysite knygas, ar prie spintelių, kur gaminsite įvairiausius patiekalus. Nepamirškite, kad labai svarbus ne tik apšvietimo funkcionalumas, bet ir jo išskiriama estetika. Tinkamas apšvietimas gali išryškinti norimas vietas, ar paslėpti ne tokias patrauklias, sukurti jaukumo įspūdį, raminti ar, kaip tik, žadinti veikti.

Virtuvės kvapų valdymas

Sujungiant virtuvės ir svetainės zonas neišvengsite maisto gaminimo kvapų svetainės erdvėje. Be to, gaminant dažnai kaupiasi garai, o baldai gali apsinešti riebalais. Norint to išvengti, rekomenduotume apsvarstyti itin kokybiškų gartraukių ar oro valytuvų įsirengimą. Kokybiškos priemonės gali ne tik pašalinti nemalonius kvapus, bet ir apsaugoti jūsų baldus.

Virtuvės aksesuarai

Daug maloniau gaminti, kai virtuvėje turite vieką, ko gali prireikti. Be to, įvairūs įrankiai ir virtuvės aksesuarai gali tapti puikiais akcentais jūsų organizuojamoje erdvėje. Įvairios duoninės, padėklai, servetėlių laikikliai – ne tik funkcionalūs, bet ir erdvę puošiantys sprendimai.

Be komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį mūsų svetainėje. Naršydami šioje svetainėje sutinkate su mūsų salygos ir privatumas
PradinisProfilis
Paieška
Į viršų