Virtuvės spalvos 2023-aisiais: kokias pasirinkti?

Virtuvės spalvos
2023-02-19 14:01

Virtuvės spalvos yra išties svarbios, mat virtuvė yra ta vieta, kurioje išties praleidžiame daug laiko. Čia ne tik gaminame, bet dažnai ir pusryčiaujame, pietaujame ar vakarieniaujame. Negana to, virtuvė dažnai tampa valgomojo ar svetainės dalimi, tad čia praleidžiamas ko ne visas laisvas laikas. Tam, kad ši erdvė nepabostų ir nuolat džiugintų akį, ypač svarbu ją tinkamai įrengti. Kelios virtuvės dizaino idėjos, kaip ir straipsnis apie tai, kaip įsirengti virtuvę, kurioje norisi gaminti mūsų buvo aptartos ankščiau. Šį kartą norime jums papasakoti apie virtuvės spalvas.

Virtuvės baldų spalva

Virtuvės baldų spalva – išties svarbus virtuvės kambario spalvą ir nuotaiką kuriantis elementas. Virtuvės baldų spalvą reikėtų rinktis atidžiai ir atsakingai, atsižvelgiant ne tik į savo poreikius, praktiškumo klausimą, bet ir į bendrą namų interjerą. Galima pastebėti, kad laikui bėgant keičiasi populiarios virtuvės spalvos: jei prieš kelerius metus dažniausiai buvo pasirenkamos neutralios virtuvės baldų spalvos, tai šiandienos interjere priimami vis drąsesni sprendimai.

Madingos virtuvės spalvos

Galima pastebėti, kad šiuolaikiniame interjere dominuoja kelios neįprastos, tačiau itin madingos virtuvės spalvos.

  • Raudoni virtuvės baldai – dažnas pasirinkimas tautiečių namuose. Raudona spalva virtuvės zonai įneša aštrumo, ryškumo, drąsos. Ši spalva išties išskirtinė, tad tiks toli gražu ne visiems. Visgi, jei jūsų virtuvėje vyrauja tamsios ir niūros spalvos, raudona gali tapti išties puikiu kontrastu.
  • Geltona virtuvės baldų spalva pagyvina nuotaiką. Geltona suteikia interjerui šiltumo, draugiškumo. Tai išties puikus pasirinkimas, jei į šią erdvę patenka nedaug natūralios šviesos. Ši spalva puikiai derės su pilka, juoda ir balta.
  • Žalia spalva vis dažniau dominuoja virtuvės interjere. Tai žemiška spalva, kuri nepakartojamai atrodys derinama tiek su balta, tiek su juoda ar ruda spalvomis. Be to, derinama su tamsaus medžio baldais ar stalviršiais atrodys dar nuostabiau. Tai gyvybės, gamtos spalva, tad jūsų virtuvei suteiks lengvumo, laisvės pojūtį.

Tinkamos spalvos virtuvei

  • Melsva spalva – nors gan retas, tačiau išties išskirtinis pasirinkimas virtuvei. Visgi, dėl šios spalvos tinkamumo šiai erdvei kyla daug ginčų – vieni teigia, kad tai yra per daug slogi ir visiškai apetito nekelianti spalva, tad jos virtuvės interjere reikėtų vengti, kiti – priešingai, ją laiko gaivia, primenančia vasaros dangų ar jūrą spalva ir mielai renkasi ją savo virtuvės baldams. Ši spalva gali puikiai atrodyti derinama su šviesiu medžiu, balta ar pilka spalvomis. Tamsiai mėlyna išties žavingai atrodys kartu su oranžine ar geltona spalvomis.
  • Oranžinė spalva jūsų virtuvėje puikiai atrodys derinama su balta ar juoda. Tai itin ryškus pasirinkimas, todėl gali tikti ne kiekvienam. Oranžinė simbolizuoja jėgą, kilnumą ir gerovę, ji apima raudonos energiją ir geltonos džiaugsmą, tad oranžinėje virtuvėje netruks entuziazmo, kūrybingumo, laimės ir drąsos.
  • Violetinė spalva taip pat puikiai atrodo šioje namų dalyje. Violetiniai virtuvės baldai puikiai derės su balta ir pilka. Ši spalva įneš elegancijos ir prabangos. Violetinė siejama su mistiškumu, iškilmingumu. Tai išties pretenzinga spalva, tad jos pasirinkimas turi būti išties gerai apgalvotas.

Kitos virtuvės spalvos

  • Šilti ir neutralūs tonai visuomet išliks dažnu pasirinkimo variantu. Kai kurie mano, kad tai yra nuobodus ir neįdomus pasirinkimas, tačiau itin praktiškas ir ilgalaikis. Dažnai tai būna oranžinės, geltonos, raudonos atspalviai. Šios spalvos virtuvėje, galima teigti, yra saugus variantas – norint pagyvinti interjerą gali pakakti į atvirą lentyną sudėti ryškius puodelius, pakabinti itin ryškų ir išsiskiriantį paveikslą ar pastatyti ryškiaspalvę vazą.
  • Balta ir juoda – ko gero, jau galim jas laikyti virtuvės baldų klasika. Modernioje virtuvėje dažnai pasirenkami matiniai ar blizgūs tiek juodi, tiek balti paviršiai. Šios spalvos taip pat gali puikiai atrodyti kartu, na, o siekiant sukurti gyvą ir prabangią aplinką, nepakartojamai atrodo derinamos su auksu.
  • Ruda virtuvės baldų spalva taip pat dar neišėjo iš mados. Dažniausiai ji į virtuvę atkeliauja medžio pavidalu – medžio ar jo imitacijos stalviršis, spintelės ar dekoro elementai. Ruda spalva ypač gražiai atrodo derinama su balta.
  • Madingos spalvos. Kaip jau, ko gero, girdėjote, „Pantone“ spalvų institutas paskelbė, kad 2023-ųjų metų spalva yra aviečių raudonio atspalvis „Viva Magenta“. Tai gili ir išties neįprasto atspalvio spalva, simbolizuojanti gyvastį, energiją ir kūrybiškumą. Ši spalva puikiai derės tiek prie šaltų, tiek prie šiltų spalvų, tad gali tapti puikia akcentine spalva šiandienos virtuvėje.

Kelių spalvų virtuvės baldai

Virtuvės baldų spalva nebūtinai turi būti viena. Dažniausiai kuriant interjerą pasirenkama viena akcentinė spalva ir kelios prie jos derančios kiek neutralesnės spalvos ar jų atspalviai. Pavyzdžiui, dažnu deriniu tampa juoda-balta, žalia-ruda, juoda-raudona, pilka-geltona kombinacijos. Dažniausiai pasirenkama viena pakabinamų ir kita pastatomų spintelių spalva. Išties elegantiškai gali atrodyti paparčio žalumo pakabinamos spintelės suderintos su tamsesnio medžio spalvos pastatomomis spintelėmis. Visgi, reikėtų nepamiršti ir to, kad virtuvės spintelių spalva turi derėti prie bendros namų spalvų paletės, tai yra tiek sienų, tiek grindų ar lubų.

Virtuvės sienų spalva

Virtuvės sienų spalva taip pat labai svarbi siekiant susikurti jaukią ir patrauklią erdvę. Jei planuojate įsirengti ryškesnės spalvos baldus, tuomet derėtų apsvarstyti kiek neutralesnių spalvų sienas. Visgi, jei galvojate apie ne itin ryškios spalvos baldus, tuomet norint išryškinti erdvę ir jai sutekti gyvumo, visuomet puikiu sprendimu gali tapti akcentinė siena. Tokia siena turėtų būti gerai matoma visoje patalpoje. Akcentinių sienų spalva virtuvėje gali būti ir itin ryški – geltona, raudona, mėlyna ar labiau žemiška – samanų žalia, ruda ar net juoda. Vienos tinkamos spalvos virtuvei, deja, nėra – viskas priklauso nuo jūsų skonio, stiliaus pasirinkimo, erdvės, patalpos dydžio, natūralios šviesos kiekio. Jei virtuvė tamsi, jos langai nedideli ar yra šiaurinėje namo dalyje, kur labai retai patenka saulė, tuomet rekomenduotume rinktis šviesią virtuvės sienų spalvą, šviesius, bet ryškius baldus (geltona, oranžinė, balta spalvos). Jei jūsų virtuvė nuolat maudosi saulės spinduliuose, tuomet per daug šviesi spalva gal jus varginti, tad tokiu atveju rekomenduotume rinktis ne tokias šviesias baldų ar virtuvės sienų spalvas.

Kaip išsirinkti savo virtuvės spalvą

Visgi, kad ir kokios madingos spalvos būtų jūsų virtuvė, joje laiką leisite jūs, tad, pirmiausia, ji turi patikti jums patiems. Žinoma, rinktis ryškias spalvas virtuvei gali būti kiek rizikinga, mat itin intensyvi spalva gali jus ilgainiui pradėti varginti, tačiau puikiai priderinta su kitais atspalviais, ko gero, bet kuri jums patinkanti spalva atrodys nepakartojamai. Visgi, nereikėtų persistengti – renkantis ryškias spalvas itin svarbu yra išlaikyti saiką ir neperkrauti erdvių. Rinkdamiesi tinkamą spalvą virtuvei nepamirškite pasidomėti ir jos poveikiu – kai kurios spalvos gali raminti, atpalaiduoti, o kitos, priešingai, budinti, suteikti energijos. Be abejo, labai svarbu iš anksto žinoti, koks jūsų tikslas – tradicinė, ar moderni virtuvė. Kartais stiliaus pasirinkimas gali pasufleruoti, kokiomis spalvomis įrengta virtuvė atrodys geriausiai. Griebkite kavos, prisėskite ir apsvarstykite, kokia yra jūsų svajonių virtuvės spalva. Kavos virimo aparatai padės išsivirti gardžios kavos ir išgryninti savo svajonę.

Be komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį mūsų svetainėje. Naršydami šioje svetainėje sutinkate su mūsų salygos ir privatumas
PradinisProfilis
Paieška
Į viršų